Geriausi žiūronai 2024m-kaip išsirinkti

geriausi ziuronai 2024m

Geriausi žiūronai, kurie yra idealiausi? Pateiksime 6 pagrindinius aspektus kaip išsirinkti galingus ir gerus žiūronus! Ar žinote kurie profesionalūs binokliai yra geriausi? Kurie binokliai galingi ir kokybiški ? Kurie atitiks jūsų lūkesčius? Prieš perkant profesionalius, kokybiškus žiūronus visi pradedame ieškoti naudingos informacijos, kuri padės išsirinkti tinkamus kokybiškus, galingus žiūronus. Kurie geriausi žiūronai yra tikrai geri, kariniai, jūriniai, megėjiški, medžioklei žiūronai, kurie mums labiau tiktų? Šiame straipsnyje nurodysiu pagrindinius aspektus į ką reikėtų atkreipti pagrindinį dėmesį renkantis žiūronus. Taip jums nereikės interneto platybėse ieškoti daugiau informacijos, taip bus sutaupytas jūsų laikas ir pinigai!

  1. Pirmiausiai ir labai paprastas aspektas yra kaina. Kuo kaina mažesnė tuo žiūronų kokybė dažnu atvėju bus prastesnė. Jei planuojate įsigyti padorius žiūronus, jie dažniausiai kainuoja nuo 120eur. Nepamirškime, kad į kainą įeina ne tik žiūronų medžiagos, gamyba, bet ir logistikos paslaugos, PVM ir pan. Tačiau, taip pat kainą iškelia ir garsūs prekiniai ženklai. Į prekinius ženklus mažiausiai reikėtų kreipti dėmesį, nebent norite kelis kartus permokėti už beveik indentiškus žiūronus.
  2. Kitas gan svarbus ir lengvai atpažįstamas aspektas, tai žiūronų svoris. Paėmus į ranką galima pajusti ar žiūronai sunkesni ar ypač lengvi. Jei žiūronai labai lengvi tai reiškia, kad bus panaudotos ypač prastos kokybės medžiagos, kai pvz.vietoj aliumininio korpuso bus panaudotas plastikas, ar vietoj stiklinio objektyvo įdėtas plastikinis, kuris žiūrint iškraipys vaizdus.
  3. Vaizdo pritaukimas. Jei renkantės žiūronus, kad ypač arti pritrauktų vaizdą, tai reikėtų rinktis žiūronus su kuo didesniu skaičiumi pradžioje(pvz.90, 180, 260 ir pan). Jei norite, kad žiūronai turėtų tarpinio pritraukimo funkciją, tada pirmieji skaičiai turėtų būti askirti brūkšneliu(pvz. 20-180 ar 30-260 ir pan). Taip galėsite pasirinkti norimą pritraukimą, kuris bus patogus jūsų akiai. Tam yra speciali renkenėlė, kuri reguliuoja pritraukimo atstumą. Naudojant žiūronus su dideliu pritraukimu patartina naudoti trikojį, kad žiūronai stabiliai stovėtų ir nedrebėtų vaizdas. Kuo arčiau pritrauksite vaizdą tuo jis taps jautresnis.

4. Korpuso medžiaga. Žiūronai turi buti guminiu pavidalu. Aliumininis korpusas būna aptrauktas specelia guma nuo drėgmės. Žiūronų parametruose dažniausiai nurodomas IPX žymėjimas(pvz. IPX4).

https://vuno.lt/produktas/galingi-ziuronai-sakura/

5. Objektyvo dydis. Jeigu norite, kad žiūronai būtų šviesesnio ir ryškesnio vaizdo, tai didysis priekinis objektyvas turėtų būti kuo didesnis( pvz.70mm ar 85mm).

https://vuno.lt/produktas/galingi-profesionalus-juriniai-ziuronai-sakura-30-260×160/

Taip pat didelis objektyvas dažniausiai aktualus astronominiams stebėjimams. Surinktos šviesos kiekis itin svarbus, nes dangaus objektai dažnai yra blyškūs ir plika akimi neįžiūrimi. Kuo didesnis objektyvo skersmuo, tuo daugiau patenka šviesos ir aprėpia didesnį vaizdą. Jei mažas skersmuo, prieblandoje matysis gerokai blogiau. Jei ketinate stebėti automobilius, gyvūnus, paukščius ar pan., tai užtenka ir 42mm ar 50mm diametro objektyvo.

6. Gerų žiūronų prizmė. Žiūronus rinkitės su „Porro“ prizmės konstrukcija, kuri gerokai turi geresnę kokybę, nei „Roof“ prizmės žiūronai.

https://vuno.lt/produktas/kariniai-ziuronai-visionking-10×42/