Naktinio matymo prietaisas! Kaip išsirinkti gerą ir nebrangų?

Naktinio matymo prietaisas gali būti įvairių modelių. Jų yra begalinė gausa. Kaip išsirinkti gerą ir nebrangų nori kiekvienas. Tačiau kaip išsirinkti tinkamą ir neišmesti pingų į orą?  Šiame straipsnyje aš jums atskleisiu į ką atkreipti pagrindinį dėmesį. Pagrindinį dėmėsį reikėtų skirti į IR(infraraudonieji spinduliai) jutiklį. Tai pvz. būtų CMOS jutiklis.

Naktinio matymo prietaisas, kuris turi šį jutiklį ypač gerai skanuoja akliną tamsą ir aprėpia didelį matymo lauką, tad ir papildomų pašvietėjų nereikia montuoti. Kituose binokliuose būna ir du IR jutikliai. Taip pat yra ir svarbus IR bangos ilgis, kuris reikalingas daugiau medžioklėje, tai įtakoja ar žvėrys nesibaidys. Bangos ilgis turėtų būti nuo 850nm iki 940nm.

Taip pat renkantis naktinį monoklį rinkitės būtent skaitmeninį, kuris jau yra apsaugotas nuo IR jutiklio sugadinimo apšvitinus UV dienos spinduliais. Skaitmeniniai monokliai apsaugo ne tik IR jutiklį, bet su juo vaizdą galime stebėti ir dienos metu, kuris dažnu atvėju būna spalvotas. O naktinį vaizdą ekrane siūlyčiau rinktis nespalvotą, taip akis nepavargs kai nuo žalio vaizdo.

https://vuno.lt/produktas/naktinis-skaitmeninis-monoklis-5×40/

Jei planuojate įamžinti naktines nuotraukas ar vaizdo medžiagą, tai rinkitės monoklį su vidine ar išorine atmintimi. Įdėsite atminties kortelę ir galėsite peržiūrėti savo akimirkas pačiame monoklyje ar kitame įrenginyje kur dedasi atminties kortelė.

Įsitikinkite, kad perkamas įrenginys turėtų atsparumą vandeniui, drėgmei, dulkėms, dar kitaip tariant IPX apsaugą(pvz. IPX4 ar IPX6). Tokio monoklio objektyvai dažniausiai būna aptraukti specelia guma.

Objektyvo diametras turi buti ne mažesnis nei 40-50mm, nes kitaip bus per siauras matymo laukas.

Taip pat skaitmeninis naktinis monoklis turėtų turėti optinio pritraukimo funkciją. Taip jūsų vaizdas bus pritrauktas ryškus ir kontrastingas.

Naktiniai monokliai dažniausiai turi išorinį ar vidinį energijos šaltinį. Tai paprastos baterijos arba kraunamos. Tik yra viena bėda, kad naktiniai monokliai kai naudoja IR rėžimą, tai labai nusodina energiją. Tokiu atvėjų geriausiai būtų įsitikinti, kad įrenginys turėtų galimybę prijungti power banką, taip įrenginys energijos turės ilga laiką ir nereikės dažnai keisti išsikrovusių batertijų.

Renkantis naktinį monoklį reikėtų atkreipti dėmesį ir į kainą. Padorų naktinį monoklį galima įsigyti nuo 200eur. Žinoma kainą gali įtakoti ir garsūs prekiniai ženklai, į ką reikėtų kreipti mažiausiai dėmesio. Vuno.lt komanda 2022m pradžioje atliko tyrimą. Buvo išbandyta daugybė naktinių monoklių su įvairiais prekiniais ženklais. Buvo atlikta daugybė testų tiek aklinoje naktyje, tiek dienos šviesoje. Reziumė kainos ir kokybės santykis buvo geriausias  „Bestguarder“ 6×50 firmos modelis.

https://vuno.lt/produktas/skaitmeninis-naktinis-monoklis-6×50/

Šis modelis pranoko net garsiausius prekės ženklus ,kurie buvo bragesni net ant 1000eur. Žinoma kiekvieną norimą isigyti modelį reikėtų pirkti iš patikimų pardavėjų, nes šiuo metu rinkoje yra parduodama daugybė kopijų.

https://vuno.lt/produktas/naktinis-monoklis-wild-game-6×50/